BREASTFIT. KOBIECY BIUST. MĘSKA SPRAWA

BREASTFIT 2019 DLA NIEWIDZIALNYCH

Tegoroczna, trzecia edycja kampanii skupia się szczególnie na wsparciu kobiet zmagających się z zaawansowanym rakiem piersi, które żyjąc w cieniu choroby są niewidzialne dla społeczeństwa i systemu. Mimo postępu medycyny, pogłębia się dysproporcja w dostępie do skutecznych i nowych metod leczenia między pacjentami w Polsce oraz w innych krajach europejskich.

DLACZEGO BREASTFIT?

Zaawansowany rak piersi dotyka 30% kobiet, u których raka rozpoznano we wczesnym stadium. Diagnoza zaawansowanego raka piersi to nie tylko osobista tragedia, to także istotny problem społeczny z którym zmagają się również rodzina i bliscy pacjentki. Bohaterki najnowszego spotu tegorocznej kampanii o swojej chorobie mówią otwarcie – to „zaawansowany rak piersi”, przełamując tabu i rozpoczynając publiczną dyskusję nt. zaawansowanego raka piersi. Ich przesłanie jest proste: Od dziś nie chcemy być niewidzialne!

O KAMPANII

Kampania „BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa” powstała z inicjatywy Fundacji OnkoCafe - Razem Lepiej, a jej celem jest zachęcanie do systematycznych badań i edukacja na temat profilaktyki raka piersi oraz choroby na każdym jej etapie – także, gdy przybierze ona postać zaawansowaną. Projekt skierowany jest zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn towarzyszących kobietom, których kampania ma zachęcić do włączenia się m.in. w profilaktykę raka piersi, ale również zwiększyć świadomość wagi wsparcia kobiety przez mężczyznę.

BREASTFIT. KOBIECY BIUST. MĘSKA SPRAWA.

BreastFit to sztuka badania piersi, rozmowy oraz wsparcia emocjonalnego. Jest to rodzaj treningu włączający mężczyzn w dbanie o zdrowie najważniejszych dla nich kobiet. Kampania dostarcza mężczyznom wiedzy o sposobach wsparcia i narzędziach do rozmowy, zaś partnerom pozwala nabyć podstawowe umiejętności w zakresie badania piersi partnerki. Ponadto „BreastFit” nawiązuje do popularnej dyscypliny sportu – crossfit’u- rodzaju treningu i pewnej filozofii samodyscypliny, hartowania ducha i ciała, codziennej walki ze słabościami i wypracowania dotychczas nieosiągalnej, niezwykle wysokiej sprawności fizycznej.

Zwieńczeniem projektu co roku jest wydanie kolejnej edycji kalendarza „Power of Community” z udziałem crossfitowców wspierających kampanię, którzy zadeklarowali, że będą systematycznie uprawiać BreastFit i szerzyć zdobytą w ramach kampanii wiedzę.

W tym roku środki zebrane przez Fundację przeznaczone zostaną na pomoc kobietom z zaawansowanym rakiem piersi i ich bliskim.

Kampanię wspierają, poza crossfitowcami, Rafał Bryndal, Daria Ładocha, Dorota Godzina i Michał Będziemirowski.

1 sierpnia 2018

Historia Joli

1 sierpnia 2018

Historia Ani

1 sierpnia 2018

Historia Małgosi

NAGRODA


Kampania "BreastFit.. Kobiecy biust. Męska sprawa." zdobyła wyróżnienie w konkursie "Jaskółki Nadzieii 2017" za unikatowy w skali kraju projekt profilaktyki raka piersi, którego celem jest włączenie mężczyzn w profilaktykę raka piersi – nowotworu, stanowiącego zagrożenie życia bliskich im kobiet.

Organizator

Partner specjalny

Partner:

Kampanię wspiera:

Partnerzy medialni:

Partnerzy społeczni:

3 edycję kampanii objęła honorowym patronatem Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda

Niniejszy materiał jest własnością Fundacji OnkoCafe - Razem Lepiej z siedzibą w Warszawie przy ul. Ludwika Narbutta 83 lok. U2 oraz Novartis Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Marynarskiej 15. Informujemy, że zawartość materiału jest udostępniona wyłącznie do użytku niekomercyjnego. Zawartość materiałów jest chroniona prawem autorskim, zaś ich wykorzystanie lub reprodukowanie, w całości lub w części, bez uprzedniej pisemnej zgody jest zabronione.

Kup kalendarz