BREASTFIT.
KOBIECY BIUST.
MĘSKA SPRAWA.

#BreastFit


Kampania "BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa" powstała z inicjatywy Fundacji OnkoCafe - Razem Lepiej, a jej celem jest zachęcanie do systematycznych badań i edukacja na temat profilaktyki raka piersi oraz choroby na każdym jej etapie – także, gdy przybierze ona postać zaawansowaną. Tym razem jednak projekt skierowany jest do mężczyzn towarzyszących kobietom, których kampania ma zachęcić do włączenia się m.in. w profilaktykę raka piersi, ale również zwiększyć świadomość wagi wsparcia kobiety przez mężczyznę.

BreastFit to sztuka

BreastFit to sztuka badania piersi, rozmowy oraz wsparcia emocjonalnego. Jest to rodzaj treningu włączający mężczyzn w dbanie o zdrowie najważniejszych dla nich kobiet. Kampania dostarcza mężczyznom wiedzy o sposobach wsparcia i narzędziach do rozmowy, zaś partnerom pozwala nabyć podstawowe umiejętności w zakresie badania piersi partnerki. Ponadto "BreastFit" nawiązuje do popularnej dyscypliny sportu – CrossFit’u- rodzaju treningu i pewnej filozofii samodyscypliny, hartowania ducha i ciała, codziennej walki ze słabościami i wypracowania dotychczas nieosiągalnej, niezwykle wysokiej sprawności fizycznej.

Dlaczego BreastFit?

BreastFit został wymyślony po to, by pomóc mężczyznom włączyć się w proces profilaktyki piersi i dostarczyć im narzędzi do rozmowy na ten temat, także wtedy, gdyby musieli zmierzyć się z chorobą bliskiej im kobiety, niezależnie od jej stadium zaawansowania.

BĄDŹ CZĘŚCIĄ
#BREASTFIT
- ĆWICZ

Intencją organizatorów kampanii jest inspirowanie do podejmowania tematu systematycznych badań piersi, a przez to dostarczenia kobietom dodatkowej motywacji do wykonywania regularnych badań. Chcemy także dostarczyć mężczyznom informacji na temat wagi wsparcia kobiet w trakcie choroby nowotworowej na każdym jej etapie.

W ramach kampanii Fundacja OnkoCafe – Razem Lepiej przygotowała m.in. specjalny trening, który pokazuje, że badanie piersi w parze może być znakomitym motywatorem dla pań do regularnej profilaktyki. Każdy jego element – od rozgrzewki, przez podkręcenie tempa, po wspólne ćwiczenia pod prysznicem – opatrzony jest grafikami obrazującymi, jak prawidłowo wykonać poszczególne ćwiczenie. Breastfit to przydatne narzędzie dla partnerów, którzy zdobytą wiedzę mogą wykorzystać w praktyce i zachęcić partnerki do badania piersi.

Na stronie kampanii www.breastfit.onkocafe.pl znajdziemy także sekcję dedykowaną bliskim kobiet chorych na nowotwór piersi i odpowiedzi na wiele pytań, które mogą pojawić się wraz z diagnozą i chorobą, na każdym jej etapie.

Zwieńczeniem projektu będzie wydanie kolejnej edycji kalendarza „Power of Community 2018” z udziałem crossfitowców z całej Polski, którzy zadeklarowali, że będą systematycznie uprawiać BreastFit i szerzyć zdobytą w ramach kampanii wiedzę.

W tym roku środki zebrane przez Fundację przeznaczone zostaną na pomoc kobietom z zaawansowanym rakiem piersi i ich bliskim.

"BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa" jest elementem wspierającym przekaz kampanii "Tu i teraz” dedykowanej właśnie kobietom z zaawansowanym rakiem piersi.

Partnerem kampanii jest Novartis Oncology.

Organizator

Partnerzy:

Partnerzy społeczni:

Partnerzy medialni:

Kampanię wspierają:

3. edycję kampanii objęła honorowym patronatem Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda