BREASTFIT. KOBIECY BIUST. MĘSKA SPRAWA

BREASTFIT 2021

DLA LEPSZEGO JUTRA PACJENTEK Z ZAAWANSOWANYM RAKIEM PIERSI

Tegoroczna, czwarta edycja kampanii, skupia się szczególnie na wsparciu kobiet zmagających się z zaawansowanym rakiem piersi, których choroba burzy codzienny spokój i rodzinną harmonię. Mimo postępu medycyny, pogłębia się dysproporcja w dostępie do skutecznych i nowych metod leczenia między pacjentami w Polsce oraz w innych krajach europejskich.

DLACZEGO BREASTFIT?

Zaawansowany rak piersi dotyka 30% kobiet, u których raka rozpoznano we wczesnym stadium[2]. Diagnoza zaawansowanego raka piersi to nie tylko osobista tragedia, to także istotny problem społeczny z którym zmagają się również rodzina i bliscy pacjentki.

O KAMPANII

Kampania „BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa” powstała z inicjatywy Fundacji OnkoCafe - Razem Lepiej, a jej celem jest zachęcanie do systematycznych badań i edukacja na temat profilaktyki raka piersi oraz choroby na każdym jej etapie – także, gdy przybierze ona postać zaawansowaną. Projekt skierowany jest zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn towarzyszących kobietom, których kampania ma zachęcić do włączenia się m.in. w profilaktykę raka piersi, ale również zwiększyć świadomość wagi wsparcia kobiety przez mężczyznę.

BREASTFIT. KOBIECY BIUST. MĘSKA SPRAWA.

BreastFit to sztuka badania piersi, rozmowy oraz wsparcia emocjonalnego. Jest to rodzaj treningu włączający mężczyzn w dbanie o zdrowie najważniejszych dla nich kobiet. Kampania dostarcza mężczyznom wiedzy o sposobach wsparcia i narzędziach do rozmowy, zaś partnerom pozwala nabyć podstawowe umiejętności w zakresie badania piersi partnerki. Ponadto „BreastFit” nawiązuje do popularnej dyscypliny sportu – crossfit’u- rodzaju treningu i pewnej filozofii samodyscypliny, hartowania ducha i ciała, codziennej walki ze słabościami i wypracowania dotychczas nieosiągalnej, niezwykle wysokiej sprawności fizycznej.

Zwieńczeniem projektu co roku jest wydanie kolejnej edycji kalendarza „Power of Community” z udziałem crossfitowców wspierających kampanię, którzy zadeklarowali, że będą systematycznie uprawiać BreastFit i szerzyć zdobytą w ramach kampanii wiedzę.

W tym roku środki zebrane przez Fundację przeznaczone zostaną na pomoc kobietom z zaawansowanym rakiem piersi i ich bliskim.

Poza sportowcami oraz crosfitowcami kampanię wspierają Daria Ładocha, Dorota Godzina, Joanna Górska oraz Michał Będźmirowski.

1 sierpnia 2018

Historia Małgosi

1 sierpnia 2018

Historia Ani

1 sierpnia 2018

Historia Joli

NAGRODA


Kampania "BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa." zdobyła wyróżnienie w konkursie "Jaskółki Nadziei 2017" za unikatowy w skali kraju projekt profilaktyki raka piersi, którego celem jest włączenie mężczyzn w profilaktykę raka piersi – nowotworu, stanowiącego zagrożenie życia bliskich im kobiet.

Kup kalendarz