BREASTFIT, to dyscyplina sportu, którą możecie uprawiać już dziś… To taki prosty sposób, żeby zadbać o zdrowie partnerki.
ĆWICZENIE BREASTFIT
DLA PAR
Oto trening BREASTFIT dla partnerów, w którym pokazujemy jak możesz pomóc badać piersi swojej partnerce.
Rola mężczyzny jest nieoceniona w profi laktyce raka piersi – jego uwaga i zainteresowanie, a także wspólne badanie piersi, są siłą, która sprawia, że panie chcą dbać o swoje zdrowie.
ćwiczenie 1.
WSPÓLNA ROZGRZEWKA
Podejdźcie do siebie. Gdy Twoja partnerka rozbierze się od pasa w górę i umieści ręce na biodrach, poproś ją by nieznacznie pochyliła się do przodu. Teraz Ty rozpocznij dokładnie obserwować jej piersi. Przyjrzyj się czy są podobne wielkością i kształtem, bez widocznych zniekształceń na piersiach i sutkach. Zwróć uwagę, czy skóra piersi nie zmieniła koloru bądź nie marszczy się, lub nie jest napięta.
Gdybyście podczas obserwacji coś zauważyli, pójdźcie razem do lekarza specjalisty i zdajcie mu relację z obserwacji piersi.
ćwiczenie 2.
PODKRĘCANIE TEMPA ROZGRZEWKI
Powtórz oglądanie jej piersi, tak jak przy rozgrzewce, ale tym razem Twoja partnerka niech uniesie ręce do góry. Gdy skończysz uważnie przyglądać się jej piersiom, delikatnie ściśnij jej sutki – najpierw jeden a potem drugi.
Gdybyście zauważyli z niego wyciekający płyn, pójdźcie razem do lekarza specjalisty i opowiedzcie mu o tym.
ćwiczenie 3.
BUDOWANIE MAKSYMALNEGO VO2max
Zajmujecie leżące pozycje w łóżku. Gdy Twoja partnerka położy się na plecach, Ty pod jej lewy bark i głowę wsuń zwinięty ręcznik lub poduszkę. Gdy ona włoży rękę pod głowę, Ty rozpocznij badanie delikatnie naciskając trzema środkowymi palcami jej lewą pierś. Zataczaj drobne kółka wzdłuż piersi z góry na dół. Pamiętaj o zbadaniu obszaru od pachy do mostka. Zmieńcie pozycje i w ten sam sposób dotykaj piersi prawej.
Gdybyście podczas treningu wyczuli zgrubienie, towarzysz swojej partnerce podczas wizyty u lekarza specjalisty.
ćwiczenie 4.
BUDOWANIE SIŁY
Najłatwiej bada się piersi, gdy ich skóra jest wilgotna. Idźcie po prysznic. Gdy Twoja partnerka uniesie ręce za głową Ty trzema środkowymi palcami delikatnie zataczając kółka naciskaj wzdłuż jej piersi z góry na dół. Badajcie piersi pojedynczo.
Gdybyście podczas treningu pod prysznicem wyczuli zgrubienie, nie zwlekajcie z wizytą u lekarza specjalisty.
ćwiczenie 5.
BUDOWANIE WYTRZYMAŁOŚCI
Regularny, comiesięczny trening badania piersi pozwoli Wam na dokładne poznanie piersi, a dzięki temu jak najszybsze wychwycenie niepokojących zmian i zgłoszenie się do lekarza specjalisty w odpowiednim momencie.
BreastFit, to dyscyplina sportu, którą możecie zacząć uprawiać już dziś… to taki prosty sposób, żeby zadbać o zdrowie partnerki.
ĆWICZENIE BREASTFIT
SOLO
Trenuj BREASTFIT poprzez zachowanie czujności odnośnie zdrowia. Zadanie bliskiej kobiecie - partnerce, przyjaciółce, siostrze, mamie - prostego pytania: „Kiedy ostatni raz badałaś swoje piersi?” może uratować jej życie. Niejednokrotnie okazuje się, że osoby, które zgłaszają się na badania, robią to dzięki mężczyźnie, który je do tego zachęcił. Wielu mężczyzn towarzyszy również swoim partnerkom w gabinetach diagnostycznych. Nie ma lepszego sposobu na to, żeby wyrazić swoje uczucia drugiej osobie niż poprzez zatroszczenie się o jej zdrowie!
ćwiczenie 1.
Dawaj przykład
Jako mężczyzna/ojciec/przyjaciel/partner bądź przykładem w dbaniu o własne zdrowie. Będziesz wtedy wiarygodny w zachęcaniu do regularnych badań piersi bliską Ci kobietę.
ćwiczenie 2.
Przypominaj
Przypomnij swojej córce, przyjaciółce, żonie o comiesięcznym samobadaniu piersi. To krótkie domowe badanie może uratować ich piersi i życie.
ćwiczenie 3.
Pytaj
Każdy moment jest dobry, żeby zapytać bliską Ci kobietę, jak się czuje. Przy porannej kawie, przy wspólnym obiedzie...
Zapytaj czy ostatnio coś w jej zdrowiu ją zaniepokoiło? Może czuje się słabsza?Znaczne osłabienie może być pierwszym sygnałem choroby nowotworowej.
ćwiczenie 4.
Bądź uważny
Wspólnie dopilnujcie terminów rutynowych badań profilaktycznych raka piersi. Jeśli to dla niej ważne, możesz też towarzyszyć jej podczas wizyty u lekarza specjalisty.