BREASTFIT, to dyscyplina sportu, którą możecie uprawiać już dziś… To taki prosty sposób, żeby zadbać o zdrowie partnerki.

ĆWICZENIE BREASTFIT
DLA PAR

Oto trening BREASTFIT dla partnerów, w którym pokazujemy jak możesz pomóc badać piersi swojej partnerce.

Rola mężczyzny jest nieoceniona w profi laktyce raka piersi – jego uwaga i zainteresowanie, a także wspólne badanie piersi, są siłą, która sprawia, że panie chcą dbać o swoje zdrowie.

ĆWICZENIE BREASTFIT
SOLO

Trenuj BREASTFIT poprzez zachowanie czujności odnośnie zdrowia. Zadanie bliskiej kobiecie - partnerce, przyjaciółce, siostrze, mamie - prostego pytania: „Kiedy ostatni raz badałaś swoje piersi?” może uratować jej życie. Niejednokrotnie okazuje się, że osoby, które zgłaszają się na badania, robią to dzięki mężczyźnie, który je do tego zachęcił. Wielu mężczyzn towarzyszy również swoim partnerkom w gabinetach diagnostycznych. Nie ma lepszego sposobu na to, żeby wyrazić swoje uczucia drugiej osobie niż poprzez zatroszczenie się o jej zdrowie!

ćwiczenie 1.

Dawaj przykład

Jako mężczyzna/ojciec/przyjaciel/partner bądź przykładem w dbaniu o własne zdrowie. Będziesz wtedy wiarygodny w zachęcaniu do regularnych badań piersi bliską Ci kobietę.

ćwiczenie 2.

Przypominaj

Przypomnij swojej córce, przyjaciółce, żonie o comiesięcznym samobadaniu piersi. To krótkie domowe badanie może uratować ich piersi i życie.

ćwiczenie 3.

Pytaj

Każdy moment jest dobry, żeby zapytać bliską Ci kobietę, jak się czuje. Przy porannej kawie, przy wspólnym obiedzie...
Zapytaj czy ostatnio coś w jej zdrowiu ją zaniepokoiło? Może czuje się słabsza?Znaczne osłabienie może być pierwszym sygnałem choroby nowotworowej.

ćwiczenie 4.

Bądź uważny

Wspólnie dopilnujcie terminów rutynowych badań profilaktycznych raka piersi. Jeśli to dla niej ważne, możesz też towarzyszyć jej podczas wizyty u lekarza specjalisty.